نرخنامه

10 / 10
از 3 کاربر

 

نرخنامه صنف مشاورین املاک شهرستان طالقان

بر اساس مصوبه مورخه 1390/06/29 کمیسیون محترم نظارت بر سازمان های صنفی و سازمان ص-م-ت و کمیته نرخ گذاری و اتحادیه صنف مشاورین املاک البرز حق العمل مشاورین املاک شهرستان طالقان مشروط به قانونی بودن مورد معامله به شرح زیر اعلام می گردد.

1.       برای معاملات املاک تا 50 میلیون تومان 150.000 تومان از هر طرف دریافت گردد.(3دهم درصد)

2.      برای معاملات املاک از 50 میلیون تومان تا 100 میلیون تومان 4دهم درصد از هر طرف دریافت گردد.

3.     برای معاملات املاک از 100 میلیون تومان به بالا به ازای هر یک میلیون تومان 2000 تومان علاوه بر 4دهم درصد از هر طرف معامله دریافت گردد.

4.     بابت اجاره بهای مکان های مسکونی و تجاری یک چهارم اجاره ماهیانه از هر طرف دریافت گردد.

5.     بابت اجاره بهای مکان های آموزشی، صنعتی و کشاورزی یک پنجم اجاره ماهیانه از هر طرف دریافت گردد.

توضیحات:

1.       هر یکصدهزار تومان ودیعه قرض الحسنه مستاجر 3000 تومان طبق عرف محاسبه می گردد.

2.      حق العمل مشاورین املاک پس از تنظیم قرارداد بایست به صورت کامل پرداخت گردد.

3.     چنانچه قرارداد خرید، فروش، رهن و اجاره و امثالهم با رضایت طرفین معامله توسط مشاور املاک تنظیم گردد و هر یک از طرفین در صورت قانونی بودن معامله را فسخ نمایند میبایست حق العمل مشاورین املاک را طبق نرخ مصوب پرداخت نمایند.

4.     قانونی بودن معامله مشروط بر این است که ملک مورد قرارداد اعم از اجاره، خرید یا فروش متعلق به غیر نباشد و امضاء کنندگان ذیل قرارداد از اختیارات قانونی برخوردار باشند و مشاور املاک میبایست قبل از تنظیم هرگونه قرارداد مدارک ملک و شناسنامه و کارت ملی طرفین را کاملا برسی نماید.

5.     متصدیان واحدهای صنفی مشاورین املاک موظفند نرخهای تصویبی را در معرض دید عموم نصب نمایند و عدم رعایت از مصوبه مذکور پیگرد قانونی دربر خواهد داشت.

6.      با توجه به طرح مالیات بر ارزش افزوده که از مورخه 1389/07/01 در سراسر کشور اجرایی شده است لذا طبق قانون کلیه مشاورین املاک موظفند علاوه بر حق العمل دریافتی، 8 درصد از بابت مالیات بر ارزش افزوده سال 1394 دریافت و به حساب اداره دارایی واریز نمایند که طبق مصوبه دولت هر ساله تغییر خواهد کرد.

7.     کلیه قراردادهای تنظیم شده در دفاتر املاک در شهرستان طالقان به جز قرارداد مشارکت می بایست در سامانه املاک ثبت و کدرهگیری آن دریافت شده و سپس در توضیحات دفاتر پلمپ شده که توسط اتحادیه صنف مشاورین املاک و موسسات اتومبیل کرایه شهرستان طالقان  به متصدیان املاک داده می شود درج گردد.

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :